We wtorek 13 września przedstawiliśmy projekt SatAgro w Pałacu Prezydenckim. Odbyło się to w ramach projektu „Startupy w Pałacu”, realizowanego przez Fundację Startup Poland przy współpracy z Kancelarią Prezydenta RP. Oprócz samego Prezydenta i przedstawicieli Rządu, w spotkaniu wzięli udział reprezentanci funduszy inwestycyjnych i spółek Skarbu Państwa. Występowaliśmy w gronie 10 polskich i dwóch polonijnych startupów, czyli małych początkujących firm technologicznych. Mieliśmy cztery minuty na wyjaśnienie jak działa nasza aplikacja oraz jakie wynikają z niej korzyści dla rolników i środowiska. Wykorzystaliśmy każdą sekundę. SatAgro i dwa inne projekty (Nano Sanguis – sztuczna krew i Reality Games – gry zasilane realnymi danymi) zostały nagrodzone paszportem na Web Summit - jedną z najważniejszych konferencji technologicznych, która w tym roku odbędzie się w Lizbonie.

Telefon z Kancelarii Prezydenta był dla nas nie tylko bardzo miłym, ale też symbolicznym wydarzeniem, które nastąpiło dokładnie w trzecią rocznicę oficjalnego startu projektu SatAgro. Czujemy się dodatkowo zmotywowani do pracy nad nowymi pomysłami, o których więcej napiszemy wkrótce.

Wreczenie nagród przez Ministra M. Morawieckiego oraz Prezydęta A. Dudę
Wręczenie nagród przez Ministra Gospodarki M. Morawieckiego oraz Prezydenta A. Dudę.

Serwis SatAgro wykorzystuje pliki cookies aby zapewnić łatwą i bezpieczną obsługę. Jeżeli się z tym nie zgadzasz to odpowiednio skonfiguruj swoją przeglądarkę internetową lub opuść tą stronę. Jeżeli chcesz otrzymać więcej informacji na ten temat, prosimy sprawdź naszą politykę cookies.

Ok