Historia upraw danego pola to bardzo cenna informacja. W aplikacji umożliwia szybkie porównanie obecnego sezonu do poprzednich lat, co bardzo ułatwia interpretację danych za pomocą wykresów oraz obliczenie wskaźników zależnych od typu uprawy jak na przykład wskaźnik Sumy Temperatur Efektywnych (GDD), który jest obliczany począwszy od daty siewu danej uprawy. Jeżeli podczas tworzenia nowej powierzchni nie została dodana pełna historia upraw, można ją uzupełnić lub edytować wchodząc na fiszkę powierzchni, wybierając ją w zakładce Powierzchnie w aplikacji. W fiszce powierzchni można znaleźć, między innymi, panel Historia Upraw (w dolnej części fiszki), który umożliwia edycje oraz dodawanie nowych upraw do historii.

Panel Historia Upraw na fiszce powierzchni w aplikacji SatAgro

Żeby dodać nową uprawę do powierzchni wystarczy nacisąć przycisk Przycisk dodaj uprawę w górnej części panelu. Następnie pojawi się okno, gdzie istnieje możliwość edycji.

Panel edycji parametrów uprawy

W pierwszej kolejności należy wybrać typ uprawy z listy. Opcjonalnie, dane uprawy można uzupełnić dodając krótki opis, na przykład z odmianą uprawy oraz opis bardziej szczegółowy wprowadzając informacje o szczegółach siewu lub zbioru danej uprawy.

Opcje zaawansowane

Jak już zostało wspomniane, wskaźnik GDD jest zależny od parametrów przypisanych do typu uprawy. Każdy z tych parametrów jest domyślnie przypisywany do każdej z upraw znajdującej się w systemie. Istnieje jednak możliwość ich edycji przez użytkowników aplikacji. Jak można zauważyć, w górnej części panelu edycji Historii Uprawy znajduję się ikonka Przycisk opcje zaawansowane w panelu edycji uprawy. Po jej naciśnięciu, w dolnej części panelu pojawi się sekcja, która umożliwia edycje parametrów Sumy Temperatur Efektywnych w tym dolny próg temperatury (TBASE) oraz górny próg (TUT), które stanowią granice, dla których wskaźnik GDD jest obliczany.

Opcje zaawansowane w panelu edycji uprawy

Serwis SatAgro wykorzystuje pliki cookies aby zapewnić łatwą i bezpieczną obsługę. Jeżeli się z tym nie zgadzasz to odpowiednio skonfiguruj swoją przeglądarkę internetową lub opuść tą stronę. Jeżeli chcesz otrzymać więcej informacji na ten temat, prosimy sprawdź naszą politykę cookies.

Ok