Historia upraw danego pola to bardzo cenna informacja. W aplikacji umożliwia ona szybkie porównanie obecnego sezonu do poprzednich lat, ułatwia interpretację danych na wykresach oraz obliczanie wskaźników zależnych od typu uprawy, m.in. wskaźnika Sumy Temperatur Efektywnych (GDD) liczonego od daty siewu danej uprawy. Jeżeli podczas tworzenia nowej powierzchni nie została dodana pełna historia upraw, można ją uzupełnić lub edytować w fiszce Karta powierzchni. Aby do niej trafić, w zakładce Powierzchnie (górne menu aplikacji) należy kliknąć na nazwę interesującej nas powierzchni. W karcie można znaleźć, między innymi, panel Historia upraw, który umożliwia edycję (1 – przycisk ) oraz dodawanie nowych upraw (2 – przycisk )  do historii.

 

 

Jeśli chcesz dodać uprawę, po kliknięciu ikony z plusikiem, pojawi się okno „Nowa uprawa”. W pierwszej kolejności należy wybrać typ uprawy z listy. Opcjonalnie, dane uprawy można uzupełnić wpisując odmianę uprawianej rośliny oraz dodając krótki opis, na przykład wprowadzając informacje o szczegółach siewu lub zbioru danej uprawy.

 

 

Opcje zaawansowane

Jak już zostało wspomniane, wskaźnik GDD jest zależny od parametrów przypisanych do typu uprawy. Każdy z tych parametrów jest domyślnie przypisywany do każdej z upraw znajdującej się w systemie. Istnieje jednak możliwość ich edycji przez użytkowników aplikacji. Po naciśnięciu Pokaż zaawansowane, w dolnej części panelu pojawi się sekcja, która umożliwia edycję parametrów Sumy Temperatur Efektywnych. Dolny próg temperatury (TBASE) oraz górny próg (TUT), stanowią granice, dla których obliczany jest wskaźnik GDD.

 

Serwis SatAgro wykorzystuje pliki cookies aby zapewnić łatwą i bezpieczną obsługę. Jeżeli się z tym nie zgadzasz to odpowiednio skonfiguruj swoją przeglądarkę internetową lub opuść tą stronę. Jeżeli chcesz otrzymać więcej informacji na ten temat, prosimy sprawdź naszą politykę cookies.

Ok