Aby rozpocząć monitorowanie Twojego gospodarstwa za pomocą danych satelitarnych, najpierw trzeba dodać do konta przynajmniej jedną powierzchnię. Dodanie powierzchni do serwisu jest bardzo proste. Po zalogowaniu się na Twoje konto, z Pulpitu aplikacji wystarczy kliknąć przycisk „Dodaj powierzchnię” w panelu „Status”:

Przycisk dodaj pole na Pulpicie aplikacji SatAgro
Potem zostaniesz przekierowany do narzędzia tworzenia nowych powierzchni, które pozwala zlokalizować i obrysować granice Twojego pola.Narzędzie tworzenia powierzchni w aplikacji SatAgroAby dodać Twoją powierzchnię wystarczy postępować według następujących wskazówek:

1. Użyj ikonki w prawym górnym rogu, aby wybrać mapę bazową. Wybierz Mapę Topograficzną w celu zlokalizowania Twojej okolicy. W następnych krokach podkład Satelitarny oraz Geoportal pozwolą Ci zidentyfikować i obrysować Twoje pole.

2. Użyj przyciski zoomu  (lub scroll myszki) aby przybliżyć mapę do Twojego regionu. Dodatkowo, możesz przybliżyć mapę do wybranej strefy naciskając klawisz shift i rysując prostokąt do którego chcesz zrobić przybliżenie.

3. Kliknij przycisk  (pod przyciskami zoom) aby zacząć obrysowywać pole. Kolejne kliknięcia na zdjęciu Twojego pola wyznaczą jego linię graniczną. Obrys zamyka się poprzez kliknięcie ponownie w pierwszy punkt. W każdej chwili możesz zacząć od nowa naciskając klawisz Esc lub przycisk „Anuluj”.

4. Aby włączyć widok pełnoekranowy naciśnij .

5. Dodatkowo, jeżeli łączysz się z Internetem z miejsca w pobliżu twoich pól, możesz nacisnąć  aby zbliżyć pogląd mapy do twojej lokalizacji.

6. Nadaj nazwę Twojemu polu oraz opcjonalnie dodaj krótki opis.

7. Przed zakończeniem trzeba dodać przynajmniej obecną uprawę na dodawanej powierzchni. W tym celu wystarczy nacisnąć przycisk  po czym pojawi się okno, w którym można uzupełnić dane uprawy. Istnieje możliwość dodawania dowolnej ilości upraw oraz ich późniejszej edycji w aplikacji. Więcej na temat edycji historii upraw można znaleźć w artykule o Dodawaniu i edycji historii upraw.

8. Naciśnij przycisk „Stworzyć” żeby zapisać Twoją powierzchnię. Wtedy system poprosi Cię o zatwierdzenie. Następnie otrzymasz email potwierdzający rozpoczęcie procedury przygotowania Twoich danych.

Ponieważ procedura przygotowywania i przetwarzania danych dla Twojej powierzchni wymaga przeanalizowania dużej ilości danych, końcowe dane pokażą się na serwisie w ciągu co najmniej godziny. O zakończeniu tworzenia powierzchni zostaniesz powiadomiony przez email.

Serwis SatAgro wykorzystuje pliki cookies aby zapewnić łatwą i bezpieczną obsługę. Jeżeli się z tym nie zgadzasz to odpowiednio skonfiguruj swoją przeglądarkę internetową lub opuść tą stronę. Jeżeli chcesz otrzymać więcej informacji na ten temat, prosimy sprawdź naszą politykę cookies.

Ok