Aby rozpocząć monitorowanie gospodarstwa za pomocą danych satelitarnych, najpierw trzeba dodać do konta SatAgro przynajmniej jedno pole. Jeśli posiadasz elektroniczne obrysy swoich pól, przekaż nam je, a my dodamy je do Twojego konta. Aby to zrobić należy w zakładce Pola kliknąć zielony przycisk „Załaduj” (znajdujący się w lewym, dolnym rogu zakładki), co spowoduje, że pojawi się okienko „Ładowanie plików”. Teraz pozostaje jedynie przeciągnąć pliki w odpowiednie miejsce (1) lub wybrać je z Twojego dysku, a następnie nacisnąć przycisk „Wyślij” (2). Jeśli masz jakieś uwagi do załączanych plików – możesz przekazać nam je uzupełniając przed wysłaniem pole „Twoja wiadomość” (3).

Jeśli nie posiadasz elektronicznych obrysów, możesz dodać je samodzielnie. Dodanie pola do serwisu jest bardzo proste. Po zalogowaniu się na Twoje konto, z Pulpitu aplikacji wystarczy kliknąć przycisk „Dodaj pole” () w panelu Podsumowanie:

Powierzchnię można dodać także w zakładce Pola, klikając przycisk znajdujący się na górze panelu, przy zestawieniu ilości obecnie zdefiniowanych pól.

Niezależnie od sposobu rozpoczęcia, zostaniesz przekierowany do narzędzia tworzenia nowych pól, które pozwala zlokalizować i obrysować granice Twojego pola.

Aby dodać Twoje pole wystarczy postępować według następujących wskazówek (ilustracja poniższych punktów znajduje się poniżej):

  1. Użyj ikonki w prawym górnym rogu, aby wybrać mapę bazową. Wybierz Mapę Topograficzną w celu zlokalizowania Twojej okolicy. W następnych krokach podkład Satelitarny oraz Geoportal pozwolą Ci zidentyfikować i obrysować Twoje pole.
  1. Użyj przyciski zoomu (lub scroll myszki), aby przybliżyć mapę do Twojego regionu. Dodatkowo, możesz przybliżyć mapę do wybranej strefy naciskając klawisz shift i rysując prostokąt, do którego chcesz zrobić przybliżenie.
  1. Kliknij przycisk (pod przyciskami zoom), aby zacząć obrysowywać pole. Kolejne kliknięcia na zdjęciu Twojego pola wyznaczą jego linię graniczną. Obrys zamyka się poprzez kliknięcie ponownie w pierwszy punkt. W każdej chwili możesz zacząć od nowa naciskając klawisz Esc lub przycisk „Anuluj”.
  1. Aby włączyć widok pełnoekranowy naciśnij .
  1. Dodatkowo, jeżeli łączysz się z Internetem z miejsca w pobliżu Twoich pól, możesz nacisnąć aby zbliżyć pogląd mapy do twojej lokalizacji.
  1. Nadaj nazwę Twojemu polu oraz opcjonalnie dodaj krótki opis.
  1. Przed zakończeniem trzeba dodać przynajmniej obecną uprawę prowadzoną na dodawanej powierzchni. W tym celu wystarczy nacisnąć przycisk po czym pojawi się okno, w którym można uzupełnić dane uprawy. Istnieje możliwość dodawania dowolnej ilości upraw oraz ich późniejszej edycji w aplikacji.
  1. Naciśnij przycisk „Utwórz” żeby zapisać Twoją powierzchnię. Wtedy system poprosi Cię o zatwierdzenie. Następnie otrzymasz email potwierdzający rozpoczęcie procedury przygotowania Twoich danych.

UWAGA: Ponieważ procedura przygotowywania i przetwarzania danych dla Twojej powierzchni wymaga przeanalizowania dużej ilości danych, końcowe dane pokażą się na serwisie w ciągu co najmniej godziny. O zakończeniu tworzenia powierzchni zostaniesz powiadomiony przez email.

Serwis SatAgro wykorzystuje pliki cookies aby zapewnić łatwą i bezpieczną obsługę. Jeżeli się z tym nie zgadzasz to odpowiednio skonfiguruj swoją przeglądarkę internetową lub opuść tą stronę. Jeżeli chcesz otrzymać więcej informacji na ten temat, prosimy sprawdź naszą politykę cookies.

Ok